Medzinárodný deň školských knižníc sa aj tento rok niesol v znamení tvorivých dielní, ktoré si pre žiakov druhého a tretieho ročníka pripravili ich staršie spolužiačky – šiestačky. Tie boli koordinátorkami jednotlivých aktivít, vysvetľovali a zároveň aj motivovali žiakov k tomu, aby si od svojich školských začiatkov nachádzali cestu a vzťah ku knihám. Mgr.E. Rodáková
Do galérie Medzinárodný deň knižníc boli pridané fotografie.
Aj tento rok sme počas celého októbra v našej škole vyrábali záložky v rámci 5. Ročníka česko-slovenského projektu Záložka do knihy spája školy: Moja obľúbená kniha.
Cieľom projektu bolo nadviazanie kontaktov medzi slovenskými a českými školami a podpora čítania prostredníctvom výmeny záložiek do kníh, ktoré žiaci mohli vyrobiť ľubovoľnou technikou. Základné školy a stredné školy môžu výmenu záložiek využiť na nadviazanie spolupráce, kontaktov alebo poznávaniu života žiakov v Českej republike.
Našou partnerskou školou je Základná škola v Mutěnicích. Obec Mutěnice leží v blízkosti okresného mesta Hodonín, centra Moravského Slovácka, oblasti známej svojím vzťahom k folklórnym tradíciám.
Do galérie Záložky boli pridané fotografie Mgr.E.Rodáková
Spev ľudových piesni sa 3. 11. 2014 rozliehal po celom prvom pavilóne našej školy. V speváckej súťaži „Kytička domovine“ totiž naše speváčky a speváci súťažili v speve ľudových piesni. Súťažiaci boli rozdelení do dvoch kategórií. Žiaci 1. - 4. ročníka spievali v 1. kategórii a žiačky 5. - 7. v 2. kategórii. Každý sa snažil zaspievať čo najlepšie. Kvalitu speváckych výkonov hodnotila porota, ktorá rozhodla o umiestnení na prvých troch miestach.
I. kategória:
1. miesto: Ema Sárossyová III. A
2. miesto: Anna Mizeráková II. A
3. miesto: Nikolas Kormaník I. B, Samuel Sirý II. B
II. kategória:
1. miesto: Hana Havrilová VII. A
2. miesto: Veronika Mizeráková V. B
3. miesto: Vanda Kaščáková V. B
Srdečne blahoželáme a prajeme veľa speváckych úspechov!
Do galérie Kytička domovine boli pridané fotografie. Mgr. M. Očipová a p. učitelky 1.stupňa
Čo je to zdravá výživa?
Medzi zdravú stravu patrí taký súbor jedál a nápojov, ktorý zabezpečuje zdravú výživu pre ľudí. Zdravú stravu tvoria potraviny a z nich pripravené jedlá a nápoje, obsahujúce všetky potrebné živiny pre ľudský organizmus v optimálnej forme a kvalite. Zdravú stravu treba pripravovať zo základných surovín : hlavne ovocia, zeleniny, orechov, obilnín a strukovín. Má obsahovať primerané množstvo bielkovín, tukov, vitamínov, minerálov, vlákniny a vody.
Zdravá strava je dôležitá pre zdravie človeka. Naša škola, ktorá je zapojená do projektu Zdravá výživa a a boj proti obezite organizovala týždeň zdravej výživy.
Pondelok – rozhlasové okienko
Utorok – deň zeleniny
Streda – deň ovocia
Štvrtok – deň mlieka
Piatok – deň pečiva
Počas tohto týždňa si žiaci spolu so svojimi pedagógmi priblížili význam zdravej výživy, význam ovocia a zeleniny, správne stravovacie návyky a to čo človeka vedie k obezite a naopak k zdravému životnému štýlu.
Preto nezabúdajme, že ovocie a zelenina sú nenahraditeľnými darcami vitamínov a minerálnych látok, ktoré každý z nás potrebuje, aby si udržal nie len zdravie ale aj to, aby predchádzal vzniku obezity, pretože obezita je výsledkom nesprávnej životosprávy spojenej s nedostatkom pohybu.
PaedDr. Júlia Bučáková
Do galérie Zdravá výživa boli pridané fotografie.
Pri príležitosti Európskeho dňa rodičov a škôl si naša škola pripravila množstvo zaujímavých aktivít na tento deň. Všetci sa tešili na 9. október 2014, pretože nás čakal deň plný kreativity a tvorivosti v podaní našich žiakov s výdatnou pomocou rodičov.
V úvode dňa sme si vypočuli hymnu Európskeho dňa. Pani riaditeľka Mgr. A. Vargová privítala všetkých prítomných a popriala im príjemne strávený deň v priestoroch našej školy.
Keďže Základná škola vo Veľkom Šariši si v tomto roku pripomenula 50. výročie od jej založenia, žiaci druhého stupňa pri tejto príležitosti vysadili 50 stromčekov v priestoroch školského areálu. Pri tejto namáhavej práci im pomáhali žiaci Strednej lesníckej školy z Prešova, aj náš pán školník Š. Skalka, ktorí im dávali odborné rady, ako postupovať pri správnej výsadbe stromov.
Najmenší prváčikovia za prítomnosti svojich rodičov boli pasovaní do cechu žiakov našej školy. Ostatní žiaci prvého stupňa spolu s niektorými rodičmi zhotovovali rozličné jesenné výtvory z prinesených plodov, listov a konárikov. Fantázii sa medze nekládli. Výsledkom ich snaženia boli veľmi zaujímavé a netradičné práce, ktoré sme umiestnili na výstavu vo vstupných priestoroch našej školy. Nielenže sme pracovali, ale sme si aj pochutnávali na dobrotách, ktoré napiekli naše šikovné pani kuchárky. Smäd nám uhasilo mliečko a džús od sponzorov. Sladko a lepkavo bolo všetkým od sladučkej cukrovej vaty a popcornu.
Po týchto aktivitách nasledovalo vystúpenie sokoliarov zo spoločnosti ZAYFERUS z Českej republiky, na ktoré sa prišli pozrieť aj rodičia so svojimi maličkými ratolesťami. Bolo sa načo pozerať. Dravce nám predviedli, aké sú šikovné a čo všetko dokážu v lete, či pri love koristi na zemi. Miestami to bolo veľmi napínavé, pretože niektoré dravce sa chceli pred nami naozaj predviesť v plnej sile a kráse.
Malí ako aj veľkí si z Európskeho dňa odniesli veľmi pekné zážitky.
Všetkým rodičom, hosťom a sponzorom patrí úprimné poďakovanie za ich spoluprácu.
Do galérie Európsky deň boli pridané fotografie.
Krásne slnečné počasie privítalo na lúke pod hradom v nedeľu 5.10.2014 deťúrence a ich rodičov na veselej Š A R K A N I Á D E . Aj keď pofukoval skôr vánok, ako skutočný silný PÁN VIETOR... nakoniec väčšina šarkanov vďaka enormnej snahe všetkých zúčastnených vzlietla . Bavili sa dobre veľkí i malí, každé dieťa si okrem príjemného pocitu z krásne prežitého popoludnia odnieslo sladkú čokoládovú odmenu. Špeciálne ocenenia však dostali šarkany a ich majitelia : Nikolas Kormaník 1.B - najvyššie lietajúci najväčší šarkan, Zojka Dobrovičová 2.B - najveselší lietajúci šarkan, Saška Bialková 1.B - najmenší lietajúci šarkan.... a vlastne všetky šarkany boli S U P E R ! Ďakujeme zúčastneným za milé spoločné nedeľné popoludnie.
Do galérie Šarkaniada boli pridané fotografie. Mgr.Očipová M. a pani učiteľky 1.stupňa
Ochrana života a zdravia integruje spôsobilosti žiakov zamerané na ochranu života a zdravia v mimoriadnych situáciách, tiež pri pobyte a pohybe v prírode, ktoré môžu vzniknúť vplyvom nepredvídaných skutočností ohrozujúcich človeka a jeho okolie. Nevyhnutným predpokladom k tomu je neustále poznávanie prostredia prostredníctvom pohybu a pobyt v prírode.
Naši žiaci si svoje teoretické vedomosti mali možnosť overiť v praktickom cvičení – OŽAZ, na Šarišskom hradnom vrchu.
Do galérie Ochrana človeka a prírody boli pridané fotografie.
24. september bol hlavným dňom verejnej zbierky Biela pastelka. 13. ročník zbierky na podporu nevidiacich a slabozrakých prebiehal vo viac než 200 slovenských mestách a obciach, v ktorých ste mali možnosť stretnúť dobrovoľníkov Bielej pastelky. Váš príspevok do zapečatenej pokladničky bol odmenený spinkou v tvare pastelky. Pripnite si ju ! Za prejavenú podporu nevidiacim a slabozrakým. Ďakujeme.
A máme tu opäť nový školský rok. Vitajte v novom školskom roku 2014/2015. Deti so širokým úsmevom na tvári sa znova stretávajú so svojimi spolužiakmi a kamarátmi na školskom dvore, či v triede. Každý z nich chce čo najskôr vyrozprávať svoje zážitky z prázdnin spolužiakom alebo pani učiteľke. Od radosti sa smejú a štebotajú ako malé vtáčatá v hniezde. Ale pozrime sa na našich budúcich prváčikov. Niektorí sú ustráchaní , ďalší však plní očakávania, čo im škola prinesie. Preto všetkým želáme úspešný vstup do toho nového školského roka, aby dostávali len tie najlepšie známky a nadobudli mnoho ďalších nových poznatkov, ktoré budú využívať nielen počas nového školského roka, ale celého života.
Prajeme všetkým veľa úspechov , zvlášť VÁM, milí prváci
!
Bolo to zaujímavé
V dňoch 10.6.2014 -12.6.2014 sa 36 žiakov 9.ročníka zúčastnilo kurzu „Plenér a tvorivé dielne“ pod vedením vyučujúcich výtvarnej výchovy Mgr. D.Derfiňákovej, Mgr.M.Klučárovej. Prvý deň všetci žiaci absolvovali kresbu ceruzou, tušom, rudkou, farbičkami v meste Veľký Šariš .Bola to príprava a spracovanie námetov pre ďalšie dni kurzu. Niektorých žiakov zaujalo aj fotografovanie zaujímavých objektov mesta. Vzniklo množstvo makro záberov prírody, či architektonických objektov charakteristických pre mesto Veľký Šariš. Druhý deň sa rozdelili do dvoch skupín. Prvá skupina tvorila grafické techniky a ich spracovanie v danom materiály ako je suchá ihla alebo linoryt. Druhá skupina za pomoci pani Vyrostekovej skúšala svoje prvé pokusy na hrnčiarskom kruhu. Pekné nielen reliéfy z hliny, ale aj linoryt či suchú ihlu obdivovalo vedenie školy, ktoré prišlo pochváliť a posmeliť žiakov do ďalšej práce. Tretí deň sa skupiny vymenili a na poslednej hodine výtvarnej výchovy svojim podpisom na spojovacej chodbe potvrdili účasť na kurze. Osvedčenie a pasovanie žiaci získali od pani riaditeľky školy Mgr.A.Vargovej.
Autor textu a foto M.Klučárová
Do galérie plenér a tvorive dielne boli pridané fotografie.
Nakoľko bolo okresné kolo zrušené pre nízky počet prihlásených škôl, pani učiteľky telesnej výchovy Harčariková a Peregrinová zorganizovali školské kolo. Zúčastnilo sa ho 8 dievčat v dvoch kategóriách.
Súťažili v štyroch disciplínach hrazda, preskok ponad kozu, cvičenia na lavičke a akrobacia na žinienkach. Medzi staršími žiačkami zvíťazila Kristína Futejová (8.A) a na druhom mieste skončila Natália Kundľová (8.A). Medzi mladšími žiačkami zvíťazila Veronika Mizeráková (5.B). Na ďalších miestach skončili Grétka Lainczová (6.A), Nina Kundľová (6.A), Ľudmila Ridilová (6.A), Diana Hovančáková (5.A) a Vanda Kaščáková (5.B). Výkony dievčat sú prísľubom do budúcnosti a veríme, že svoju šikovnosť budú môcť predviesť aj na medziškolských súťažiach.
Mc Donald´s Cup – minifutbal žiakov 1. stupňa ZŠ
Žiaci 3. a 4. ročníka sa 13.4.2015 zúčastnili futbalového turnaja v minifutbale na ZŠ Šmeralovej v Prešove. Odohrali 2 zápasy, no ani v jednom zápase sa im nepodarilo uspieť. So ZŠ Šmerálovou prehrali 3:0 a so ZŠ sv. Mikuláša 1:0. Obsadili sme 3. miesto. Turnaja sa nezúčastnili ZŠ Široké a ZŠ Tulčík.
Žiaci: Richard Skalka (3.B), Ján Čaja (3.B), Gabriel Andrijko (3.B), Tomáš Ohrzal (3.A), Miroslav Figura (3.A), Samuel Janečka (4.A), Samuel Petruš (4.A), Šimon Zelina (4.A) a Dominik Tomaščík (4.B).
Vybíjaná žiačok
V telocvični na ZŠ ČSA Prešov sa 21.4. 2015 uskutočnilo obvodné kolo vo vybíjanej žiačok. Naše žiačky odohrali 3 zápasy. V prvom zápase s domácou ZŠ sme po ustráchanom výkone prehrali 20:1. V ďalších zápasoch však dievčatá zabrali a zvíťazili nad ZŠ Mukačevskou 15:6 a nad ZŠ s MŠ Bajerov 10:9. Obsadili sme tak pekné 2. miesto.
Žiačky: Veronika Demeterová (5.B), Veronika Mizeráková (5.B), Sofia Skalková (5.B), Michaela Matisková (5.B), Agáta Hudyová (5.A), Antónia Kažimírová (5.A), Nina Kundľová (6.A), Margarétka Lainczová (6.A), Patrícia Mullerová (6.A), Miriama Očipová (6.A), Sandra Popovičová (6.A) a Ľudmila Ridilová (6.A).
Do galérie Športujeme boli pridané fotografie. Mgr. Dlugoš J.
Mamička moja, bez zbytočných fráz a skratiek,
prajem Ti všetko najlepšie ku Dňu matiek.
Za Tvoju nehu mamička, za Tvoju veľkú lásku,
za starosť, bozky na líčka, za každú pribudnutú vrásku,
na Tvojej tvári, na dlaniach, čo zrobené sú celé,
nech táto malá básnička, tlmočí vďaky tisíceré.
Do galérie Deň matiek boli pridané fotografie.
Aj v tomto školskom roku sme sa zapojili do súťaže, ktorú vyhlásilo MILK-Agro pod názvom RECYKLUJ A VYHRAJ. Žiaci 9.ročníka pod vedením Mgr. Klučárovej zhotovili z tetrapakových krabíc mlieka SABI - maxi auto-cisternu mlieka... vo veľkosti cca 3 metre. Tento krásny výrobok bol aj patrične ocenený a dostal sa do 10tky tých NAJ v súťaži. Ďalšie ocenenie sme získali v zbere tetrapakových krabíc od mlieka SABI. Tým najaktívnejším žiakom blahoželáme k ich aktivite a úspešnej reprezentácii školy.
Do galérie SÚťaž : Milk Agro boli pridané fotografie.
Poslaním technickej olympiády je podporovať a rozvíjať u žiakov záujem o techniku a jej aplikácie, prehlbovať ich záujem o sebavzdelávanie a viesť ich k samostatnej tvorivej činnosti, podporovať odborný rast talentovaných žiakov, prispievať k uvedomelej voľbe povolania, orientovať žiakov k štúdiu na technicky orientovaných študijných odborov.
Uskutočňuje sa v dvoch vekových kategóriách:
kategória A: pre žiakov 8. a 9. ročníka ZŠ a 3. a 4. ročníka osemročných gymnázií ako súťaž dvojíc, má tri kolá obvodné, krajské a celoštátne,
kategória B: pre žiakov 5. -7. ročníka ZŠ a 1. a 2. ročníka osemročných gymnázií ako súťaž jednotlivcov, má dve kolá obvodné a krajské.
Technická olympiáda má dve časti: teoretickú a praktickú. Teoretická časť prebieha formou riešenia vedomostných testov. Praktická časť prebieha formou riešenia praktických zadaní.
V školskom roku 2013/2014 sa uskutočnil už 4.ročník tejto olympiády, do ktorej sa zapojila aj naša škola. Žiak 7.ročníka ADRIÁN PASTIR v kategórii B získal 1.miesto v okresnom kole a postúpil do krajského kola, ktoré sa konalo 13.2.2014 na FHPV PU. Po úspešnom zvládnutí teoretickej aj praktickej časti sa náš žiak umiestnil na 2.mieste.
Srdečne mu blahoželáme!
Deň Zeme je deň venovaný Zemi, ktorý sa každoročne koná 22. apríla. Tento sviatok je ovplyvnený pôvodnými dňami Zeme, ktoré sa konali pri oslavách jarnej rovnodennosti, 21. marca, a oslavovali príchod jari. V modernom poňatí ide o ekologicky motivovaný sviatok, pripomenutie si našej závislosti na cenných daroch poskytované Zemou.
Je potrebné si uvedomiť, že zemské zdroje nie sú nevyčerpateľné, a preto sa treba venovať otázkam životného prostredia a prostredníctvom spoločného celosvetového úsilia chrániť jej poklady pre budúce generácie ľudí a ostatných tvorov žijúcich na Zemi. Aj v tomto roku sme si rôznymi aktivitami pripomenuli dôležitosť ochrany životného prostredia. Naučili sme sa triediť odpad a aj svojou troškou vedieť pomôcť našej Zemi.
Dňa 25. apríla 2014 sa pri príležitosti Dňa Zeme žiaci bežných a špeciálnych tried z elok. pracoviska na Korpašskej ulici a Námestia sv. Jakuba ZŠ Veľký Šariš aktívne zúčastnili besedy, ktorú viedol pán Ing. Norbert Molčan na tému: Ako a prečo správne nakladať s ostatným a nebezpečným odpadom vznikajúcim v našich domácnostiach .
Cieľom tejto školskej akcie bolo vzbudiť záujem žiakov o životné prostredie a ako svojim aktívnym prístupom prispieť k zveľaďovaniu a ochrane životného prostredia. Žiaci sa hravou formou oboznámili s problematikou triedenia komunálneho odpadu, významom jeho označovania a potrebou správneho triedenia jednotlivých druhov.
Žiaci nižších ročníkov sa za asistencie triednych učiteľov aktívne zapojili do kreovania postáv z papierových krabičiek a žiaci II. C (ŠT) vytvorili maľbou na plátno motivačnú kulisu ku Dňu Zeme.
Žiaci vyšších ročníkov absolvovali kvíz zameraný na overenie získaných vedomostí z predmetnej besedy.
Všetci prítomní boli odmenení spomienkovými predmetmi od súkromných spoločností pôsobiacich v oblasti zberu odpadov SEWA a.s. a ASEKOL SK s.r.o. Mgr. Janka Židiková
Do galérie Deň Zeme boli pridané fotografie.
Ovenčili sálu, všetko kvôli bálu.
Z dievčatka sa stala víla, motýľ, hviezda, púpava.
Z chlapcov králi, Indiáni, všelijaké zvieratá.
Prišli všetci, čo prísť mali, tancom sálu rozhýbali.
Jaší sa tam, šaša – šušu, až sa všetci pošašia.
Všetkým deťom radosť dal, bláznivý . . . . . . . .
K A R N E V A L 2014
Do galérie Karneval boli pridané fotografie.
V piatok 11. apríla sme sa opäť mohli stať súčasťou veľkého a jedinečného projektu pomoci. Deň narcisov vďaka všetkým, ktorí ste si pripli narcis, mohol byť skutočne opäť dňom pomoci a nádeje. Ľudia si pripínajú na svoj odev žltý narcis, aby aj týmto spôsobom vyjadrili solidaritu s osobami Postihnutými rakovinou.
Práve rakovina je na celom svete najvážnejším zdravotným problémom.
Počet ľudí, postihnutých touto zákernou chorobou, stále rastie. Táto zbierka umožní Lige proti rakovine realizovať projekty a programy v prospech onkologických pacientov, pôsobiť v oblasti vzdelávania mladých i v oblasti prevencie a tiež zakúpiť prístroje na včasnú diagnostiku. Počas rokov sa tento projekt Ligy proti rakovine vypracoval vďaka dôvere ľudí a skvelej organizácii v najväčšiu verejnoprospešnú finančnú zbierku na Slovensku, do ktorej sa pravidelne zapája aj naša Základná škola. Tento rok sa nám podarilo vyzbierať sumu 190 eur.
Všetkým , ktorí prispeli na dobrú vec patrí veľká vďaka. Mgr. Janka Ščerbáková
Do galérie Deň narcisov boli pridané fotografie.
Základná škola vo Veľkom Šariši si v tieto dni pripomína významné jubileum – 50 rokov svojej existencie. Aj keď počiatky školstva na tomto území siahajú do hlbšej histórie, komplex budov na Školskej ulici vo Veľkom Šariši poskytuje už päťdesiat rokov priestor na výchovu, vzdelávanie, ale aj oddych vždy novej generácii mladých ľudí.
Päťdesiat rokov v živote školy je vek, ktorý v sebe zahŕňa množstvo udalostí, spomienok, stovky osudov ľudí, ktorí tu študovali či študujú, pracovali, či pracujú. Zároveň päťdesiat rokov školy je dosť dlhá doba na bilancovanie výsledkov, na zastavenie sa a zamyslenie sa nad tým, čo sme dosiahli spoločným úsilím. Svedčia o tom stovky žiakov, ktorí prešli bránami tejto školy. Vyrástli z nich slušní, cieľavedomí a vzdelaní ľudia, ktorí sa uplatnili v rôznych oblastiach ľudskej činnosti.
Pri príležitosti tohto významného výročia sa dňa 27. januára v priestoroch školy stretli všetci tí, ktorí sa významne podieľali na jej chode v posledných rokoch. Bolo nám cťou privítať medzi nami aj predstaviteľov rôznych významných inštitúcií, medzi inými Ing. Ivana Stankovského, CSc. – vedúceho služobného úradu Ministerstva školstva SR, Mgr. Máriu Stanislavovú – zástupkyňu Obvodného úradu Prešov, Ing. Mikuláša Drába – primátora mesta Veľký Šariš a Mgr. Petra Haasa – vedúceho Odboru školstva Mestského úradu Prešov. Zároveň sme veľmi radi, že naše pozvanie prijali naši bývalí kolegovia – riaditelia a učitelia a iní vzácni hostia.
„Školu neformuje len prostredie, v ktorom sa nachádza, ale aj spolupráca s rodičmi, s občanmi obce, so zriaďovateľom a inštitúciami. Naša päťdesiatročná história je naplnená zodpovednou a ušľachtilou prácou mnohých pedagogických i nepedagogických zamestnancov, ktorí svedomito a s láskou vykonávali svoju prácu, stali sa súčasťou školy a tvorili jej dejiny. S trpezlivosťou vštepovali žiakom základy vied a vychovávali z nich dobrých ľudí. V nespočetných činnostiach, často na úkor vlastného voľného času i svojich rodín, tvarovali ich osobnosti a charaktery, vytvárali dobrý vzťah ku škole, mestu i svojej vlasti,“ povedala vo svojom príhovore pri tejto príležitosti riaditeľka školy Mgr. Alena Vargová.
Súčasťou tohto príjemného posedenia bol aj kultúrny program, v ktorom sa milými slovami, piesňami a tancami predstavili žiaci našej školy a naši vzácni hostia. Všetci prítomní sa mohli zastaviť pri výstavných paneloch, na ktorých boli prezentované významné osobnosti nášho mesta a Sedem divov Šariša. Každý zo zúčastnených si z toho slávnostného popoludnia odniesol milý spomienkový darček. K slávnostnej atmosfére prispela aj nedeľná svätá omša v Kostole sv. Jakuba vo Veľkom Šariši, ktorú pri príležitosti výročia slávil pán farár Bartolomej Salanci.
Na záver chcem vyjadriť poďakovanie vedeniu školy, svojim kolegom a všetkým, ktorí prispeli k tomu, že sa táto slávnosť mohla uskutočniť - všetkým sponzorom a tým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom podieľali na jej príprave. Prajme si teda do ďalších rokov veľa dobrých žiakov a podnetných učiteľov, aby čo najviac dní strávených v škole bolo pre nás všetkých inšpiratívnych a zmysluplných.
Mgr. Erika Rodáková
https://www.youtube.com/watch?
Súťaž v prednese poézie a prózy - HVIEZDOSLAVOV KUBÍN , je tradičným súperením najlepších recitátorov školy. Tentokrát v zmenených kategóriách, keďže do tejto súťaže sa už môžu zapojiť aj tí najmenší- žiaci 1. ročníka, tak sa kategórie upravili následovne: 1. kategória: 1.-3. ročník , 2. kategória: 4.-6. ročník, 3. kategória: 7.-9. ročník. Najlepšími recitátormi školy sa v tomto roku stali:
1. kategória: Poézia: Patrik Fabián 3.B
Próza: Tereza Horánska 3.B
2. kategória: Poézia: Samo Daňo 4.A
Próza: Antónia Kažimírová 4.A
3.kategória: Próza: Kristína Železníková 7.A
Súťaž Matematický klokan vznikla v roku 1991 vo Francúzsku. Tvorcovia jej dali názov po austrálskom národnom zvieratku, lebo sa inšpirovali podobnou súťažou, ktorá vznikla v Austrálii. Asociácia KSF – Kangourou sans frontiéres (Klokan bez hraníc), ktorá je oficiálnym usporiadateľom tejto medzinárodnej súťaže, združuje už 51 krajín z Európy, Ázie, Ameriky.
Matematický klokan sa stal najväčšou matematickou súťažou na svete. V marci 2013 sa do nej zapojilo viac ako 6 miliónov žiakov z 51 krajín.
V tomto školskom roku sa zapojilo do tejto súťaže 80 žiakov 1.-9. ročníka našej školy.
Tu sú tí najúspešnejší:
KLOKANKO 1 : Kopčík Q. z 1.B ( 54b/90%), Dobrovičová Z. 1.B (43b/71,7%) , Sirý S. z 1.A (40b/ 66,7%)
KLOKANKO 2: Makara J. z 2.B (72b/80%), Senčák T. z 2.B (72b/80%), Motýľ T. z 2.B (70b/77,8%)
KLOKANKO 3: Pavur P. z 3.B (60b/66,7%), Tarandová L. z 3.B (57b/63,3%), Gombárová N. z 3.A (56b/62,2%)
KLOKANKO 4: Dzurik O. zo 4.B (75b/83,3%),Ivanko A. zo 4.B (72b/80%),Matisková M. zo 4.B (70b/77,8%),Huňady P. zo 4.A (69b/76,7%)
KLOKANKO 5: Rakovský F. z 5.A (92/76,7%), Hovančák M. z 5.A (87b/72,5%), Palko M. z 5.B (83b/69,2%)
KLOKANKO 6: Namešpetra D. zo 6.B (94b/78,3%), Mochňacká D. zo 6.A (92/76,7%), Bardák Š. zo 6.B (86b/71,7%)
KLOKANKO 7: Makranská S. zo 7.A (76/63,3%), Vertaľová K. zo 7.A (74b/61,7%), Janečková L. zo 7.A (70b/58,3%)
KLOKANKO 8: Komorníková D. z 8.B (99b/82,5%), Kováčová D. z 8.B (66/55%), Kaminská A. z 8.A (43b/35,8%)
KLOKANKO 9: Brožová V. z 9.B (79/65,8%), Haberová K. z 9.B (72b/60%), Anderková G. z 9.A (62b/51,7%)